Eesti English


 

 

Uudised

15/12/2010 12:00  Meie edukale koolituste aastale paneb punkti koolitusloeng homme Haapsalus.
OÜ Head on viimase aasta jooksul läbi viinud mitmeid edukaid täiendkoolitusi või koolitusi planeerimise ja teadliku juhtimise valdkonnas. Loengud on toimunud Tallinnas koostöös Tartu Ülikooli avatud ülikooliga geograafiaõpetajatele ja Juristide Liiduga avaliku õiguse loengusarjas. Koostöös maavalitsustega oleme koolitanud inimesi Pärnumaal, Võrumaal, Ida-Virumaal, Põlvamaal, Lääne-Virumaal ja homme taaskord Läänemaal. Lisaks oleme koolitanud koostöös OÜ Geomedia Pärnu linnavalitsuse meeskonda. Samuti koolitasime Tallinna Ülikooli välisüliõpilasi ja detailplaneeringute koostajaid Ehituskeskuses.

Arvestades sellel aastal karmistunud planeerimisseadust, mis annab väga suure otsustusõiguse omavalitsustele ja suurendab avalikkuse kaasatuse tähtsust on kõiki koolitusi läbinud planeeringute avalikustamise strateegia ja koostöö tähtsuse teema. Arvestades uusi seaduse nõudeid võib oletada planeeringute kallinemist, sest menetluse keerukus ja lisandunud nõuded (sh äsja jõustunud muudatused KSH läbi viimise korras) peletavad turult vahepeal õnne proovinud ise hakanud planeeringute koostajad. Majandusliku surutise periood on samuti sundinud paljusid ettevõtteid koondama planeeringutega tegelenud inimesi. Seega on planeeringute koostajate arv Eestis väga palju vähenenud ja oodata, et nendega jäävad oluliselt keerukamaks muutunud menetluskorra valguses tegelema ennekõike tõelised spetsialistid. Ka meie nende hulgas. Jätkame ka uuel aastal nii koolitamistega kui ka keerukate juhtumite konsulteerimisega. Samuti nõustame edasi üleriigilist planeeringut, maakonnaplaneeringuid ning omavalitsuste üldplaneeringuid. Loodame ka, et nii riik, omavalitsused kui ka ettevõttjad mõistavad järjest enam planeeringu kui teadliku juhtimise vahendi sisulist tähtsust. Meie koostöökogemus nende valdade või linnadega kus see aasta hakkasid kehtima meie osalusel koostatud üldplaneeringud näitas selgelt, et hea kvaliteediga planeeringuid hinnatakse.

Soovime teil aastavahetuse aega kasutada oma tuleviku kavandamiseks. Teadlikult seatud eesmärgid ja sihipärane tegutsemine koos on eelduseks soovitud muutusele. Seda nii riigi, omavalitsuste, ettevõtete kui ka eraisikute puhul.

Täname kõiki, kes meid 2010 aastal end või teisi koolitama palusid või meie koolitustel osalesid!

Parim koht operativselt koolitustest ja meie toimetamistest teada saada on meie Facebook leht.

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar