Eesti English


 

 

Uudised

23/10/2013 10:00  20.11.2013 toimub taas koolitus "Planeeringu menetlus ja korrektsed kaalutlusotsused".
Kaur Lass ja Toomas Tamme viivad 20.11.2013 koostöös AHA keskusega läbi koolituse: "Planeeringu menetlus ja korrektsed kaalutlusotsused". Koolituse eesmärgiks on tõsta teadlikust planeeringute menetlemisega seotud õigusaktidest ja planeerimisega seotud otsuste vastuvõtmise eripäradest.

Koolitusel jagatakse praktilisi vihjeid, kuidas planeeringute koostamisega seotud otsuseid ette valmistada (sageli jääb kohalikul omavalitsusel siin praktikas oskustest puudu) ja mida nende koostamisel arvestada. Samuti antakse ülevaade, mis võiks olla planeerimisega seotud otsuste (algatamine, vastuvõtmine ja kehtestamine) sisuliseks eelduseks (nt algatamisel eskiisi olemasolu, vastuvõtmisel kooskõlastuste olemasolu kontroll ja kooskõlastajate arvamusega arvestamise või mittearvestamise kajastamine jne).

Lisaks Kaur Lassile on lektoriks Glikman, Alvin & Partnerid vandeadvokaat Toomas Tamme. Kauri ja Toomase koostöö on kestnud nüüdseks enam kui 10 aastat. Koostöö käigus on nad nii ühiselt edukalt üles ehitatud planeeringute kaitsestrateegiaid kui ka osutatud planeeringute vaidlustamise teenust. Kaur ja Toomas on koostöös kohalike omavalitustega ette valmistanud mitmeid planeeringutega seotud otsuste eelnõusid, mille korrektsus ja toimivus on kinnitust leidnud ka kohtuvaidluste korral. Seega on koolitust läbi viivate praktikute nõuanded praktikas rakendatavad ja põhinevad lektorite isiklikul parimal kogemusel ja reaalsetel näidetel.

Koolituse teemad:
1) Planeeringu menetlus ja sellega seotud otsuste sisulised eeldused -  lektor Kaur Lass
2) Kehtivate planeeringute ülevaatamine - lektor Kaur Lass
3) KOKS, KOV õigusaktid ja kaalutlusotsuse eripära - lektor Toomas Tamme

Lisainfo ja registeerumine: AHA Keskuse kodulehel.

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar