Eesti English


 

 

Uudised

04/01/2010 09:50  Kaur Lass esineb videoloenguga planeerimisest kooliõpilastele
Tallinna Reaalkoolis, Tartu Kivilinna Gümnaasiumis ja Pärnu Ühisgümnaasiumis on 7.  ja 8. jaanuaril 2010. toimumas tehnoloogiapäevad. Üks selle raames toimuv üritus on planeerimist tutvustav linnamaketi ehitamine. Tehnoloogiapäevadel saavad õpilased kolmes koolis tuttavaks planeerimise alustega, õpivad tegema omavahel koostööd ja viivad oma idee ise kavandatud linnaruumist ellu maketina.

Linnamaketti ehitatakse erinevate koolide õpilastest moodustatud viieliikmelistes meeskondades. Makett meisterdatakse vahtplastist ja täiustatakse erinevate elektrooniliste lisadega (foor, tänavavalgustus, veesüsteem jm).

Meil on hea meel teha koostööd üritust korraldava Tallinna Reaalkooli meeskonnaga ja levitada baasteadmisi planeerimisest. Planeerimise tutvustamine põhikoolis annab lootust, et noored oskavad edasi õppimist kavandades paremini mõista arhitekti või planeerija eriala sisu. Loodetavasti saab siis kui praegused põhikooli õpilased ülikooli valivad võimalikuks Eestis ka planeerija kõrghariduse omandamine.

Loeng on leitav siin:

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar